Od 1 maja 2004 roku, a polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z tych samych praw i podlegają tym samym obowiązkom, co właściciele firm z pozostałych krajów Unii Europejskiej. Dzięki tzw. zasadzie czterech swobód w UE (swobodny przepływ towarów, usług, kapitału i osób) polskie firmy mogą obracać towarami, a także świadczyć usługi w innych krajach członkowskich i delegować tam pracowników.

Jeżeli szukasz informacji o warunkach zakładania prowadzenia działalności w konkretnym kraju UE, skorzystaj z udostępnionej przez nas wyszukiwarki.

Możesz również skorzystać z pomocy Pojedynczych Punktów Kontaktowych działających w poszczególnych krajach członkowskich.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie są warunki tymczasowego transgranicznego świadczenia usług, zapoznaj się z działem Czasowe transgraniczne świadczenie usług.

Jeżeli potrzebujesz informacji, w jaki sposób uzyskać w państwie przyjmującym uznanie kwalifikacji zawodowych zdobytych w innym państwie, zapoznaj się z informacjami dostępnymi w dziale Uznawanie kwalifikacji zawodowych.

Dodatkowym, cennym źródłem informacji na temat m.in. prowadzenia biznesu i świadczenia usług, będzie także prowadzony przez Komisję Europejską portal Twoja Europa. Zawiera on praktyczne informacje dla obywateli i przedsiębiorstw na temat ich praw i szans w UE. Portal koncentruje się na rzeczywistych sytuacjach transgranicznych dotyczących przykładowo obywateli europejskich chcących pracować lub studiować w innym państwie UE lub przedsiębiorstw europejskich zamierzających przenieść się do innego kraju UE lub otworzyć nowy oddział w innym kraju UE.

Dodatkowe informacje

Jeśli jesteś zaintersowany prowadzeniem biznesu w krajach, które nie są członkami UE/EEG zajrzyj na Portal Promocji Eksportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *