Jeśli przypadkiem jesteś specjalistą od sztucznej inteligencji, mamy dla ciebie dobre wieści.

LinkedIn podał właśnie do wiadomości swoją doroczną listę zawodów, cieszących się na rynku pracy coraz większym zainteresowaniem. Zawody te, w ciągu ostatnich pięciu lat, były najbardziej poszukiwanymi i wszystko świadczy o tym, że podobnie będzie w 2020 roku.

Co ciekawe, o zawodach, które teraz wzbudzają tak duże zainteresowanie, jeszcze dziesięć lat temu nikt nie słyszał. Popyt na informatyków wzrósł w ostatnim pięcioleciu nawet o 74%. Sporo miejsca na liście zajmują inżynierowie w różnych dziedzinach.

Oto pięć najbardziej poszukiwanych zawodów, które swój boom zawdzięczają niewiarygodnemu w ostatnim dziesięcioleciu rozwojowi technologii.

Inżynier odpowiedzialny za poprawne funkcjonowanie oprogramowań i systemów informatycznych

Jest to dyscyplina skupiająca w sobie aspekty inżynierii oprogramowania oraz infrastruktury i pracy. Głównym zadaniem takiego specjalisty jest tworzenie skalowanych i niezawodnych oprogramowań w warunkach stale rosnącej liczby użytkowników i rosnącej objętości przetwarzanych danych.

Jako inżynierowie w tej dziedzinie, możecie zajmować się oprogramowaniami komputerowymi, pracować w usługach finansowych i elektronice użytkowej.

Inżynier zarządzający danymi

To osoba zarządzająca bazami danych, serwerami i zajmująca się inżynierią systemową. Gromadzi technologie potrzebne do zakończenia danego projektu.

Specjalista ds. danych

Atrakcyjność tego zajęcia tkwi w bezpośredniej współzależności rynku maszyn i urządzeń do masowego przetwarzania i analizy danych, którymi posługują się naukowcy badający istotne korelacje między stale rosnącymi ilościami danych i przetwarzający je w rentowną wiedzę biznesową.

Inżynier robotyki

To `zakulisowy` projektant odpowiedzialny za kreowanie robotów i przeznaczonych do nich systemów, które są w stanie wykonać zadania, których ludzie nie mogą lub nie chcą wykonywać. Swoimi pomysłami sprawiają, że wykonywane przez człowieka prace będą lżejsze, bezpieczniejsze i wydajniejsze.

Specjalista od sztucznej inteligencji

Zwykle inżynier lub naukowiec, którego zadanie skupia się na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji. Kreuje rzeczy, które wymagają zastosowania sztucznej inteligencji lub budowania systemów SI.

-SI przeniknęła już praktycznie do każdej branży i obecne zapotrzebowanie na ludzi mających tego typu kwalifikacje przewyższa ich podaż. To trzeci rok z rzędu, kiedy maszynowe uczenie i SI okupują szczyt naszej listy. Można się spodziewać wzrostu zapotrzebowania na takich specjalistów, mówi główny ekonomista LinkedIn- Gui Berger.

J.R./Tłum. Emila Liberda

Źródło : Business Insider 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *